تغییر رنگ و افتادگی درب و پنجره دوجداره

در این مقاله به بررسی تغییر رنگ و افتادگی درب و پنجره دوجداره  میپردازیم:

سوالی که شاید شما هم در مورد درب و پنجره دوجداره داشته باشید این است که آیا آنها بعد از گذشت زمان دچار افتادگی می شوند یا نه؟

و یا اینکه دچار تغییر رنگ در طول زمان میگردد یا خیر؟

مواد UPVC از جنس پلیمر و یا پلاستیکی می باشند وبه خودی خود دچار تغییر شکل می شوند مخصوصا که درب و پنجره دوجداره سنگین هستند.

برای رفع این مشکل ، داخل پروفیل از ورق گالوانیزه استفاده میشود که باید ضخامت مناسبی داشته باشد.

البته بعضی تولیدکنندگان این مسئله را رعایت نمیکنند و محصولات خودشان را با قیمت پایین تر به مشتریان می فروشند.

در ابتدا مشتری متوجه این موضوع نمیشود ولی شما به راحتی با نگاه کردن به مقطع پروفیل و دیدن پیچ می توانید متوجه بشوید که آیا در آن درب و پنجره دوجداره گالوانیزه کار شده است یا نه.

از دیگر راه حل ها برای حل مشکل افتادگی ، طراحی مناسب آن است زیرا درب و پنجره دوجداره ای که با ابعاد استاندارد ساخته نشده باشد صد در صد دچار افتادگی خواهد شد.

مورد دیگر کیفیت لولاهای به کار رفته است که اهمیت بسزایی در عدم افتادگی درب و پنجره دوجداره میشود.

 

افتادگی درب و پنجره دوجداره

اما در مورد اینکه درب و پنجره دوجداره دچار تغییر رنگ میشود یا نه جواب مثبت است زیرا بعضی پروفیل های تولید شده با آب و هوای ایران سازگار نیستند و در دراز مدت و شست و شو توسط مواد اسیدی یا قلیایی قوی همچون شوینده ها و پاک کننده های رایج ، سطح آنها آسیب دیده و در اثر تابش آفتاب زرد رنگ میشوند.

پس همواره دقت نمایید که قبل از سفارش حتما مدرکی به شما ارائه دهند که پروفیل مورد نظر با توجه به شرایط جوی ایران تولید شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.